Вибираємо водяну теплу підлогу

Вибираємо водяну теплу підлогу

Встановлення водяної теплої підлоги дозволяє зменшити витрати на обігрів квартири чи будинку. Сучасна тепла підлога водяна здатна самостійно опалювати велике житлове приміщення за рахунок унікальної роботи конструкції. Як же правильно вибрати водяну теплу підлогу?

Види теплої підлоги

тепла підлога водяна

Ви маєте змогу придбати теплу підлогу для встановлення в будинку, котеджі чи таунхаусі, щоб опалювати приміщення в будь-який час, незалежно від пори року. 

Існує три технології обігріву підлоги:

  • водяна;

  • плівкова;

  • електрична.

Водяна підлога це найкращий варіант для власників будинків та дачних ділянок. Система працює на воді, необхідно правильно підключити труби до котлів, які попередньо відкладають під бетонну стяжку. 

За рахунок терморегулятора або колектора можливо самостійно керувати температурою, налаштовувати обладнання, вмикати таймер. В квартирах водяна тепла підлога використовується дуже рідко, оскільки її неможливо підключити до централізованої системи опалення. Винятком може стати квартира або комерційне приміщення на першому поверсі новобудови, що дозволяє уникнути ризику затоплення сусідів внизу в разі аварійної ситуації.

Електрична система досить популярна, оскільки її можна укладати самостійно, без використання стяжки. Система працює при підключенні до електромережі, без води. Головним елементом конструкції виступає нагрівальний дріт, який потрібно правильно монтувати, зважаючи на крокову відстань. 

Якщо ви хочете швидко утеплити підлогу у квартирі, краще розглянути варіант нагрівальних матів. Для використання системи потрібно розкласти та зафіксувати сітку, покласти зверху покриття та під'єднати мат до електрики.

Яка тепла підлога краща: водяна чи електрична

водяна тепла підлога

Кожна система має свої недоліки і переваги та перш ніж обрати одну із них, слід врахувати відмінності. Система на воді прослужить до 50 років, що в 2 рази перевищує строк служби виробів, працюючих на електропідігріві. Водяна підлога здатна довго утримувати тепло в приміщенні, на відміну від електричного мату. Останній варіант має лише одну перевагу, яка полягає в простоті монтажу. 

Сучасна  тепла водяна підлога нагріває кімнату за декілька годин, після чого працює в режимі піддтримки температури, в цілях економії. Електрична підлога швидше прогрівається, але з точки зору оплати за комунальні послуги, водяна система вважається більш вигідною.

Недоліки електричних підлог 

тепла водяна підлога

Електрична тепла підлога належить до популярних систем, котрі обирають в якості основного або додаткового опалення. Вартість витрат на електроенергію з використанням мату буде помітно більшою, але водяну підлогу неможливо використовувати в багатоповерхівці. 

Щоб зменшити витрати на утримання електричної системи обігріву потрібно встановити двотарифних лічильників, який дозволяє вночі нагрівати спальні кімнати за зниженою ціною. Також перевагою стане використання інтелектуального програмованого терморегулятора та таймера.